Wychowanie do życia w rodzinie

Tematyka zajęć dla klas IV – VIII jest zgodna z podstawą programową z dnia 14 lutego 2017 roku i dostosowana jest do możliwości percepcyjnych uczniów. Zajęcia realizowane są metodą warsztatową w oparciu o program nauczania Teresy Król „Wędrując ku dorosłości”, wydawnictwo Rubikon.

Na realizację zajęć przeznacza się w roku szkolnym po 14 godzin dla każdej klasy, w tym po 5 godzin z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Podział na grupy jednopłciowe stwarza możliwość otwarcia się na problemy i swobodne rozmowy na tematy bardziej intymne.

Zajęcia wdż są obligatoryjne - rodzic nie składa deklaracji udziału w zajęciach, natomiast nie są obowiązkowe dla ucznia - rodzic musi złożyć deklarację rezygnacji z udziału w zajęciach.

Podstawa programowa Wychowanie do życia w rodzinie znajduje się poniżej:

kliknij

Programy nauczania wychowania do życia w rodzinie dla poszczególnych klas:

klasa 4
klasa 5