Wigilia Środowiskowa na Ksawerze 2019

Relacje z tego wydarzenia możecie Państwo oglądać klikając w poniższe linki:

Krótka relacja z wydarzenia
Bożonarodzeniowe jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Wigilie środowiskowe na osiedlu Ksawera organizowane przez Szkołę Podstawową nr 4 i Przedszkole Miejskie nr 6 to tradycja sięgająca wielu lat. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli J.E ks. bp. Grzegorz Kaszak wraz przedstawicielami duchowieństwa, Wiceprezydent Miasta Będzina Pani Aneta Witkowska-Złocka wraz z pracownikami urzędu, Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec, radni Rady Miasta Będzina, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dzieci, rodzice, mieszkańcy osiedla, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 6 , laureaci XVIII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa” wraz z opiekunami i jurorami. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 4 a zakończyło koncertem w wykonaniu laureatów XVIII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”. Nie zabrakło wspólnego dzielenia się opłatkiem, modlitwy, kolędy. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom XVIII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa” , który honorowym patronatem objęli : J.E. ks. bp. Grzegorza Kaszak oraz Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski.
Wyniki konkursu:

KATEGORIA MUZYCZNA:
Przedszkola:
1 miejsce: Hanna Wojtkowska Przedszkole Miejskie nr 8 w  Będzinie Centrum Edukacyjne „Tulipanów” w Sosnowcu
2 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 30 w Sosnowcu Przedszkole Miejskie nr 5 w Będzinie
3 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie
Wyróżnienia: Przedszkole Miejskie nr 13 w Będzinie, Przedszkole Miejskie nr 9 w Będzinie, Przedszkole Miejskie nr 14 w Będzinie, Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie – oddział przedszkolny.

Szkoły Podstawowe klasy I – III :

1 miejsce: Julia Krzemień Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie
2 miejsce:zespół „Gwiazdki” Szkoła Podstawowa nr 13 w Będzinie Iga Janus Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie
3 miejsce: Mateusz Bogdanowicz Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie
Szkoły Podstawowe klasy IV – VI :

1 miejsce: Tomasz Grzyb - Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie Patrycja Wojciechowska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie
2 miejsce: Oliwia Garbień - Szkoła Podstawowa nr 13 w Będzinie Emilia Kidawa - Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie
3 miejsce: Anna Zięba - Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie
Wyróżnienia: Maria Koral Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu, Barbara Świerczyńska Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu, Lilianna Jeziorowska Szkoła Podstawowa nr 5 w Czeladzi.

Szkoły Podstawowe klasy VII – VIII:

1 miejsce: Julia Straszak Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie
2 miejsce: Wiktoria Tarnowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie
3 miejsce: Dominika Trzebińska Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej
Wyróżnienia: Matra Cyganek Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, Oskar Paniewski Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, Zespół Muzyczny Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie.

KATEGORIA PLASTYCZNA:

Przedszkola:
1 miejsce: Kornelia Dreling Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie Magdalena Dzikiewicz Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie
2 miejsce: Wiktor Pawełczyk Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie Filip Czupryna Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie
Wyróżnienia: Hanna Rokocińska Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie,
Livia Nowicka Przedszkole Miejskie nr 13 w Będzinie, Oliwier Cieślik Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie, Marita Walas Przedszkole Miejskie nr 14 w Będzinie, Aleksandra Wesołowska Przedszkole Miejskie nr 1 w Będzinie, Emilia Makola Przedszkole Miejskie nr 5 w Będzinie, Oliwia Urbańska Przedszkole Miejskie nr 9 w Będzinie, Oliwia Dziekan Przedszkole Miejskie nr 10 w Będzinie, Hanna Nowak Przedszkole Miejskie nr 8 w Będzinie.

Szkoły Podstawowe klasy I – III:

1 miejsce: Antoni Pędziwiatr Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie
2 miejsce: Maja Gryc Szkoła Podstawowa nr 8 w Będzinie
3 miejsce: Daria Gajownik Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie Paula Tatulińska Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie
Wyróżnienia: Emilia Krzak Szkoła Podstawowa nr 3 w Czeladzi, Dorota Stopova Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie, Monika Stopova Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie.
Szkoły Podstawowe klasy IV – VI :

1 miejsce: Zofia Kasprzyk Szkoła Podstawowa nr 2 w Będzinie Klaudia Czachor Szkoła Podstawowa nr 3 w Czeladzi
2 miejsce: Julia Zapolska-Nowak Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie Pola Wołyńska Szkoła Podstawowa nr 8 w Będzinie
3 miejsce: Natalia Kowalczyk Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie
Wyróżnienie:Amelia Bujarowicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie
Szkoły Podstawowe klasy VII – VIII:

1 miejsce: Sara Monica Szkoła Podstawowa nr 3 w Czeladzi
2 miejsce: Jagoda Przybylak Szkoła Podstawowa nr 2 w Będzinie
3 miejsce: Paulina Pasternak Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie
Wyróżnienia: Antonina Wiktorowicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie, Dawid Ślusarczyk Szkoła Podstawowa nr 8 w Będzinie, Natalia Ferenc Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie.