Szlachetna Paczka 2023-podsumowanie

Dziękujemy!!! Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w organizację Szlachetnej Paczki w naszej szkole. Wasze otwarte serca pozwoliły na spełnienie wszystkich marzeń Pani Joanny i jej małego synka. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Pracownikom naszej szkoły, a także wszystkim, pozostałym Darczyńcom, którzy swoją postawą pokazali, że warto pomagać potrzebującym i być szlachetnym, nie oczekując w zamian nagrody. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zgromadzić 26 bardzo ciężkich paczek, w tym kuchenkę z piekarnikiem, pościel, słodycze, artykuły spożywcze, środki czystości oraz artykuły szkolne. Nie zapomnieliśmy także o drobnych upominkach: książkach i  kosmetykach dla Pani Joanny oraz klockach, książeczkach grach planszowych i samochodzie wyścigowym dla Karolka. Od zespołu Szlachetnej Paczki otrzymaliśmy mail z relacji ze spotkania z Rodziną. Znalazły się tam również słowa od Rodziny, którą wybraliśmy oraz od wolontariusza. Czytając list byliśmy niezwykle wzruszeni i niesamowicie dumni, że udało nam się wspólnymi siłami podarować tyle dobra. Przeczytajcie sami… Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki Kiedy pani Joanna otworzyła nam drzwi to oniemiała ze zdumienia na widok busa, który cały załadowany był paczkami dla rodziny. Dławiła łzy i przez dłuższą chwilę nie była w stanie mówić. Karolek biegał i nosił mniejsze paczki z wolontariuszami. Kiedy wszystko zostało wniesione w pokoju nie było prawie miejsca żeby swobodnie rozpakowywać paczki. Karolek złapał za nożyczki i rzucił się w paczki w poszukiwaniu swoich prezentów. Dostał ich mnóstwo, wszystko o czym marzył. Zestawy lego spowodowały, że aż krzyczał z radości. Mama wciąż ze łzami w oczach niedowierzała, że to wszystko tylko dla nich. W końcu powiedziała "Zgłosiliście nas w ostatniej chwili, nie sądziłam, że ktoś jeszcze nas wybierze, jestem w szoku". Najbardziej cieszyła się z nowej kuchenki, ponieważ będzie mogła z Karolkiem wspólnie piec ciasteczka.

Słowo od Rodziny Dziękuje wszystkim, którzy dołożyli się do tej pięknej i dużej paczki dla nas. Chciałabym w przyszłym roku dołączyć do wolontariuszy szlachetnej paczki.

Słowo od Wolontariusza Przede wszystkim dziękuje, że w ostatniej chwili niemal wybraliście moich podopiecznych aby im pomóc. Sprawiliście, że idea mądrej pomocy w szlachetnej paczce została jak najbardziej zachowana. Pani Joanna chce się zaciągnąć w nasze szeregi a to dla nas wszystkich bardzo wiele znaczy. Spowodowaliście, że Pani Joanna została zauważona, poczuła się dla kogoś ważna, poczuła, że jej dramat kogoś obchodzi. Chciałaby sama kiedyś nieść taką mądrą pomoc innym. Dziękuje za każdą rzecz w paczce, którą ze starannością zakupiliście i pięknie popakowaliście. Paczka była bardzo bogata i robiła ogromne wrażenie. Dziękuję, za przemiły kontakt, za serce i cały wkład jaki włożyliście, żeby przygotować te paczkę. Dziękuje, że zakupiliście porządne rzeczy, jakie sami byście chcieli używać. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia chciałabym Wam napisać kilka słów. Najważniejsze jest nie to, co pod choinką, ale kto zbiera się wokół niej, a skoro wokół choinki zbierają się takie cudowne osoby to święta będą udane. Całej ekipie Waszej szkoły składam życzenia radosnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów i szczęśliwych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2024.