Szlachetna Paczka 2023

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Po raz kolejny nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiego projektu SZLACHETNA PACZKA. Organizujemy pomoc, która będzie wsparciem, impulsem do działania oraz szansą na lepsze życie dla pani Joanny oraz jej syna Karola.

Oto krótka historia rodziny: Jeszcze ponad 2 lata temu rodzina pani Joanny żyła spokojnie, realizując powoli wspólne marzenia. Pani Joanna wraz z mężem planowali wybudować dom by móc żyć na swoim. Do tej pory mieszkali w domu rodziców męża. Dokładnie 2 lata temu ich świat się zawalił. Mąż pani Joanny zmarł nagle z powodu powikłań po zaszczepieniu się. Pani Joanna została sama z czteroletnim wówczas synkiem. Do tamtej pory to głownie mąż kobiety pracował, a ona zajmowała się synkiem i domem. Po śmierci męża pani Joanna musiała podjąć pracę zarobkową by zawalczyć samodzielnie o byt rodziny. Żałoba po mężu trwa do dziś, wielka pustka w domu rozrywa jej serce. Mimo to postanowiła spełnić marzenia swoje i męża. Małżeństwo miało odłożone pieniądze na budowę domu. Kobieta dobrała kredyt i zakupiła dom w stanie deweloperskim. Usilnie próbuje ten dom obecnie wykończyć, by móc zamieszkać z synem w swoim domu. Jak sama mówi, ciągle czuje wsparcie męża za plecami, tak jakby mąż prowadził ją za rękę. Pani Joanna to zaradna i zdeterminowana kobieta. Pomimo przeciwności losu walczy o realizację planów. Skupiona jest na dobru synka, tym samym zapominając najczęściej o sobie.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie paczki tylko do dnia 15 grudnia.

POMAGAMY! w następujący sposób:

Zbieramy artykuły spożywcze: Kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe.

Środki czystości: Mydło, żel myjący, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, proszek do prania, szampon, chusteczki nawilżające dla dzieci, płyn do płukania tkanin, płyn do mycia, płyny do mycia podłóg, do toalet.

Materiały szkolne: Bloki, kredki, plastelina, farby, kolorowe papiery.

Pieniądze na zakup kuchenki gazowej z piekarnikiem.

Wspólnie możemy spełnić również marzenia Karolka o zestawie klocków LEGO. Liczy się każda pomoc! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!