Procedura antysmogowa

Postępowanie w czasie zwiększonej emisji smogu

W czasie występującej emisji smogu należy:
1. Poziom mały (kolor zielony) – przebywać poza budynkiem szkoły możliwie najczęściej.
2. Poziom I (kolor żółty) – skrócić czas pobytu dzieci w terenie oraz ograniczyć aktywność fizyczną wymagającą wysiłku fizycznego na otwartej przestrzeni.
3. Poziom II (kolor pomarańczowy) – ograniczyć wyjścia poza obręb pomieszczeń zamkniętych, unikać przewietrzania pomieszczeń w trakcie trwania ostrzeżenia.
4. Poziom III (kolor czerwony) – maksymalnie unikać przebywania na otwartej przestrzeni, w budynku szkoły zamknąć okna w klasach i na korytarzach oraz nie podejmować działań wymagających dużego wysiłku fizycznego. Zachęcić uczniów do oddychania przez nos - naturalny filtr powietrza. Zapewnić uczniom dostęp do wody pitnej. Jeśli klasa ma zamówioną/opłaconą wycieczkę transport powinien się odbywać środkami komunikacji, należy ograniczać ruch pieszy.

Procedura antysmogowa SP4

Format: DOC, Waga: 39 kB