Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W pierwszych dniach października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku odbywał się on pod hasłem Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie.

Na lekcjach wychowawczych, języka polskiego, informatyki, zajęciach edukacji wczesnoszkolnych, zajęciach przedszkolnych oraz terapeutycznych, a także na świetlicy szkolnej nauczyciele wyjaśniali uczniom zagadnienia dysleksji. W klasach młodszych odbyły się warsztaty i pogadanki. Uczniowie klas starszych tworzyły mini-plakaty ortograficzne oraz prezentacje wyjaśniające problem oraz istotę zjawiska dysleksji. Przypomniane zostały sylwetki współczesnych, znanych dyslektyków, którzy pomimo trudności odnieśli w szkole sukces. Uczniowie rozwiązywali przygotowane krzyżówki, diagramy, łamigłówki, zadania ortograficzne, wykreślani ki itp. Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia uczniowie mieli okazję na lekcji informatyki sięgnąć także po różnorodne ćwiczenia interaktywne. Jak co roku korytarze szkolne zdobiły dekoracje oraz kolorowe informacje związane z tym wyjątkowym tygodniem.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.