Zostań w domu, czytaj książki!

Ponieważ dalej biblioteka szkolna będzie zamknięta myślę, że będąc w domu czytacie książki – te z własnej biblioteczki oraz polecone na stronie szkoły dostępne on-line. Biblioteki cyfrowe, archiwa i wirtualne muzea – to miejsca, które są dostępne przez całą dobę! Tak samo z bazami danych czy bezpłatnymi prenumeratami czasopism. Biblioteka szkolna poleca także publikację, która pomoże wyjaśnić młodszym dzieciom obecną sytuację. Poznajmy się z koronawirusem bez strachu! Fundacja „Polki Mogą Wszystko” opublikowała w tym celu książeczkę dostępną na stronie: Link do ksiażki

Darmowa książeczka pomoże wytłumaczyć najmłodszym, czym jest koronawirus. Ilustracja z okładki książeczki www.mindheart.co/descargables Co to jest koronawirus i dlaczego spotkanie z nim jest groźne? Dlaczego dzieci nie chodzą do przedszkola i do szkoły? W sieci dostępna jest bezpłatna książeczka, która pomoże rodzicom w rozmowie z najmłodszymi.

Uczniowie klas starszych, Ponieważ Wy też nie kusicie losu i zostaliście w domach, może zainspiruje was historia Isaaca Newtona? W 1665 r z powodu epidemii dżumy zamknięto uczelnię Cambrige i studenci wrócili do domów. 23-letni Isaac Newton wrócił na farmę swej matki i mając wolny czas wynalazł rachunek różniczkowy! Życzymy miłych chwil z książką. Dbajcie o siebie! Do zobaczenia w szkole!