X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 02.10.2020r. odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już od 28 września przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Po szkole chodziły patrole i przepytywały ze znajomości tabliczki. Każda klasa została zaopatrzona w planszę z tabliczką mnożenia oraz logo WMT Day 2020. W piątek patrole uczniów EGZAMINATORÓW i nauczyciele matematyki przepytywali uczniów chętnych zdobyć tytuł MTEXPERT (uczniowie wybierali los z 5 różnymi przypadkami mnożenia - jeśli ktoś bezbłędnie odpowiedział na wszystkie przykłady otrzymywał CERTYFIKAT MTEXPERT). W  przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany i można go było powtórzyć po 1 godzinie. Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do akcji - zdobycie certyfikatu i EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA stało się kwestią priorytetową. Uczniowie bardzo zabiegali o bycie egzaminatorem i przepytywanie klas młodszych - sprawiło im to wiele frajdy i satysfakcji. Również nauczyciele na wszystkich przerwach i w klasach przepytywali chętnych uczniów chcących zdobyć CERTYFIKAT i EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia
i fantastyczna zabawa.