Wystawa „Ożywić nieożywione – świat lalek teatralnych”

18 grudnia uczniowie klas szóstych wzięli udział w Małej Akademii Jazzu w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Audycja poświęcona była korzeniom współczesnej muzyki rozrywkowej. Młodzi odbiorcy usłyszeli bluesa i muzykę gospel. Następnie uczniowie wzięli udział w wystawie „Ożywić nieożywione – świat lalek teatralnych”. Wystawa pokazuje ogromną różnorodność lalek teatralnych zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem ich wyrazu. Lalka nie boi się żadnej roli, poradzi sobie z każdą postacią, choćby najbardziej absurdalną. Jako przedmiot z pogranicza światów żywego i nieożywionego wprowadza widza w odrealnioną, magiczną przestrzeń. Sama w sobie jest często niezależnym i wartościowym dziełem plastycznym. Na wystawie zobaczyliśmy różne typy lalek, rekwizyty sceniczne, projekty oraz archiwalne plakaty teatralne.