Wycieczka do Wieliczki

21 października 2019 r. uczniowie klas IV a i V b uczestniczyli w wycieczce do kopalni w Wieliczce. Kopalnia soli kamiennej w Wieliczce uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce i jest zabytkiem zapisanym na światową listę zabytków UNESCO. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem uczniowie mogli podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dały wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, wierzeniach. Na trasie uczniowie pokonali 800 schodów, z czego na starcie już 380. Największy zachwyt wzbudziła wśród uczestników wycieczki Kaplica św. Kingi. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.