Wychowanie przez czytanie

Od października do listopada 2018 r. w szkole był realizowany program „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”, Był on częścią kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem programu było zapoznanie uczniów z pozytywnymi wartościami, pokazanie korzyści płynących z ich zastosowania na co dzień. Kolejnym celem było propagowanie czytelnictwa oraz umacnianie roli literatury jako moralnego kompasu i źródła inspiracji przy podejmowaniu ważkich decyzji.

Projekt został zakończony spotkaniem z autorami opowiadań o wartościach „Gorzka czekolada” w Bibliotece Śląskiej w Katowicach . Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań autorom oraz poznali panią Irenę Koźmińską (prezes fundacji). Niesamowite wrażenia wywołam raper Mikser, który „wymiksował” wspaniałe piosenki o wartościach.

Za realizację projektu otrzymaliśmy certyfikat.

Wychowanie przez czytanie

Format: PDF, Waga: 1874 kB