Wizyta w Sejmie

W dniu 10 grudnia 2019 r. na zaproszenie posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej Pana Rafała Adamczyka, uczniowie będzińskich szkół podstawowych uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP. Z naszej szkoły pojechało pięć wyróżniających się w nauce, sporcie i aktywności osób.
Celem wizyty było zapoznanie uczniów z pracą posłów i senatorów, a także sprawdzenie jak funkcjonuje władza ustawodawcza w Polsce.
Po długiej podróży, wylegitymowaniu się, dokładnym sprawdzeniu przez straż i przejściu przez bramkę, wreszcie dostaliśmy się na miejsce. Pani przewodnik, oprowadziła nas po Gmachu Parlamentu i przekazała najważniejsze o nim wiadomości i ciekawostki. Głównym punktem programu była wizyta w sali posiedzeń. Wrażenie było ogromne: piękna, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski.
Wspólne zdjęcie zrobiliśmy na słynnych sejmowych schodach. Cały czas towarzyszył nam Pan Rafał Adamczyk.
Jesteśmy wdzięczni Naszemu Posłowi za zorganizowanie i ufundowanie wycieczki oraz za to, że mimo licznych obowiązków i napiętego grafika pracy znalazł dla nas czas. Bardzo dziękujemy!