Warsztaty z Wojskiem Polskim

Każdego dnia setki wolontariuszy niosą pomoc bliźnim. Dzięki ich pracy wiele osób może się cieszyć posiłkiem, dostępem do edukacji, opieką i wsparciem. Jednak zdarzają się takie sytuacje, w których życie ludzkie leży w rękach właśnie wolontariuszy. A jak wiadomo „kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat” – tak wypowiedział się ks. Łukasz Gładki wicedyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. 27. października nasze Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w takich warsztatach dla wolontariuszy. Specjalnie dla nich przygotowali je żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Młodzież uczyła się m.in. jak zachować spokój w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu drugiego człowieka. Poznała, jakie działania należy podejmować, aby być zdolnym do uratowania bliźniego, czy też udzielenia pomocy. Często to właśnie szybka reakcja pomagającego decyduje o życiu lub śmierci danej osoby. Udzielenie pierwszej pomocy jest nie tylko aktem dobrej woli ale też obowiązkiem każdego z nas, bo życie ludzkie jest wartością najwyższą.