Warsztaty ekologiczne

29 stycznia klasa 7 b uczestniczyła w warsztatach szycia i ozdabiania ekologicznych toreb tekstylnych.
Uczniowie ozdobili torby według własnego, oryginalnego pomysłu, bądź też mogli posłużyć się gotowym szablonem. Używali do tego celu kawałków tkanin, filcu, tasiemek, pomponów oraz rozmaitych elementów pasmanteryjnych tworząc geometryczne kompozycje.
W efekcie powstały piękne, kolorowe i unikatowe torby, które dzieci będą od tej pory zabierać na udane zakupy propagując ekologiczny styl życia.
Okazuje się, że ekologiczny sposób myślenia idzie w parze z dobrą zabawą i artystyczną wizją.

Akcja odbyła się w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy - Miasto Będzin współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionlnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.4.3. Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy.
Bardzo dziękujemy za realizację warsztatów w naszej szkole!