Uczniowie naszej szkoły brązowymi medalistami Mistrzostw Śląska w szachach drużynowych.

W dniu 4.12.2020r. w Dąbrowie Górniczej odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Miłą niespodziankę sprawili uczniowie naszej szkoły zajmując ostatecznie III miejsce i jednocześnie zdobywając brązowe medale Mistrzostw Śląska. Sukces jest tym większy, że wielu zawodników na tych mistrzostwach to chłopcy i dziewczynki grający w klubach, mający kategorie szachowe. A zaczęło się bardzo dobrze, gdyż na półmetku zawodów nasza szkoła zajmowała 1 miejsce i chyba emocje wzięły górę. Niestety jedyna przegrana (z zespołem z Dąbrowy Górniczej), zdecydowała o zajęciu ostatecznie III miejsca. Ale i tak radość jest ogromna, bo po raz pierwszy w historii naszej szkoły mamy medal Mistrzostw Śląska w szachach. Drużyna na ten sukces pracowała od czwartej klasy, startując co roku w zawodach sportowych. Gratulujemy.