Spotkanie z Pierwszą Damą

25 października opiekunowie i delegacje wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na spotkanie z Pierwszą Damą.

Była to okazja do podziękowania wolontariuszom za ich działalność. „Jestem pełna uznania dla waszego zaangażowania w pomoc i wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących, to co robicie jest bardzo ważne. Dziękuję za to, że macie dobre serce” – stwierdziła Pierwsza Dama.

Ks. Łukasz Gładki – wicedyrektor Caritas podkreślał, jak wielką radość stanowi dla nas to spotkanie. „Jesteśmy dumni, że możemy tutaj dzisiaj gościć. Cieszy nas, że Pani, jako Pierwsza Dama zechciała nas dostrzec i przyjąć dzisiaj u siebie. Uznanie to coś, co naszą rodzinę wzmacnia. Umiemy się cieszyć ze szczęścia innych, nie tylko tych, którym pomagamy, ale też tych spośród nas, których doceniają. Entuzjazm wzrasta jeszcze bardziej, jeśli dzieli się go z innymi, zwłaszcza z kimś, kto jest dla nas autorytetem, tak, jak Pani”.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Pierwsza Dama każdemu starała się poświęcić swój czas i uwagę. Pytała o działania podejmowane przez wolontariuszy i charakter ich działalności. Rozmawiała na temat tego, jak wolontariat wpływa na człowieka i jak wiele wnosi w życie nie tylko tych, którym pomagamy, ale także tych, którzy pomagają. Agata Kornhauser-Duda opowiadała również sporo o akcji „Obiady dla Bohaterów”, podczas której wraz z innymi ochotnikami rozwoziła ciepłe posiłki seniorom. Młodzież opowiadała o swoich planach na przyszłość, szkole i nauce. Pani Agata była ciekawa, ile w ich życiu zmieniła pandemia i jak wpłynęła na ich codzienność w sferze wolontariatu, edukacji i relacji międzyludzkich.

Wolontariusze i opiekunowie nie tylko mieli możliwość spotkania się i porozmawiania z Panią Agatą, ale także otrzymali od niej symboliczne nagrody w podziękowaniu za podejmowane działania.