Przybij z nami Piątkę Dla Natury!

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjno-grantowego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE.

W ramach programu szkoła może ubiegać się o atrakcyjne nagrody takie jak: zestawy edukacyjne o wartości do 500 zł oraz o dofinansowanie szkolnego ekoprojektu o wartości 7 tys. złotych.

Dzięki akcji uczniowie już dziś, na etapie edukacji wczesnoszkolnej, będą poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.

W ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące: Troski o drzewa,
Oszczędzania wody,
Segregowania odpadów,
Redukcji zużycia plastiku,
Redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych.

Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy, klasa 1a pozna problemy dotyczące ekologii i poszuka ich rozwiązań. Na każdej „ekologicznej lekcji” uczniowie będą uczestniczyć w różnych formach aktywności, a na końcu, podejmą ekowyzwanie, dzięki któremu będą mogli ubiegać się o atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcy ekowyzwań wyłaniani są poprzez głosowanie publiczności. Nasza wygrana zależy tylko od nas i od głosów Przyjaciół szkoły!

Trzymajcie za nas kciuki!