Przełamujemy bariery

W dniach 3-7 października w naszej szkole po raz kolejny aktywnie obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Przełamujemy bariery”.
Przeglądając informacje umieszczone na auli oraz korytarzu cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z wiadomościami dotyczącymi dysleksji, tego jak dzieci z dysleksją odbierają rzeczywistość oraz z sylwetkami sławnych dyslektyków.
W ramach obchodów zaplanowano warsztaty dla uczniów klas I-III, w tym między innymi ćwiczenia słuchowe oraz słowne, a także zagadki logiczne i  ortograficzne.
Uczniowie klas starszych mieli za zadanie stworzenie w formie elektronicznej prezentacji dotyczącej dysleksji w oparciu o dostępne materiały. Klasy IV-VI podczas godziny wychowawczej wybrały się w podróż „szlakiem ośmiu inteligencji”, gdzie czekały na nich różne zadania, które odpowiadały różnym rodzajom inteligencji.
Nasi najmłodsi koledzy uczestniczyli w zajęciach grafomotorycznych „Kolorowe zygzaczki”. Efektem była cudowna praca plastyczna. Podczas zajęć korekcyjno – kompensacyjnych uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz utrwalali pisownię trudnych wyrazów.
Do akcji przyłączyła się również świetlica szkolna poprzez czytanie wybranych baśni przez wychowawców świetlicy oraz włączanie do czytania dzieci. Uczniowie stworzyli również przepiękne plakaty, dotyczące dysleksji.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i włączenie się w realizację Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.