Pracujemy metodą Design Thinking

Design Thinking (myślenie projektowe) to nowoczesna metoda, którą wykorzystuje się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważne jest uwzględnienie i dopasowanie ich do potrzeb użytkowników.

Praca tą metodą daje szansę na wypracowanie praktycznych, oryginalnych i przede wszystkim skutecznych rozwiązań, odpowiadających realnym potrzebom szkolnej społeczności.

Myślenie projektowe może służyć nie tylko do ulepszania szkoły – przyda się także poszczególnym nauczycielom, jako narzędzie zwiększające aktywność na lekcjach.

Uczniowie , dzięki zajęciom lub większym akcjom, mogą nie tylko rozwiązać jakiś problem ale również nabyć sporo nowych, miękkich kompetencji, np. współpracy w zróżnicowanych grupach oraz uczyć się w ciekawy sposób

Nauczycielem wprowadzającym metodę - realizacja warsztatów dla Rady Pedagogicznej jest pani Urszula Kwapisz.