Pożegnanie klas ósmych

Uroczystość podczas, której pożegnaliśmy uczniów klas ósmych była niezwykle wzruszającą. Najlepiej odda to przemówienie napisane przez naszą uczennicę Hanię Brzozowską.

Jako była już, przewodnicząca szkoły oraz klasy, chciałam uroczyście podziękować całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły. Okoliczności w jakich przyszło nam się żegnać są wyjątkowe. Nie ma tutaj dzisiaj wszystkich, którym chcielibyśmy podziękować osobiście. Jednak nasze podziękowania kierujemy do każdego z nauczycieli i pracowników szkoły. Przez 9 lat uczestniczyliście w naszym wychowaniu i kształtowaniu naszych osobowości. Przekazywaliście nam wiedzę nie tylko zawartą w podręcznikach , ale przede wszystkim wiedzę o życiu i funkcjonowaniu w grupie. Dzisiaj przyszło nam się żegnać. Idziemy dalej w świat, swoją drogą, ale będziemy tęsknić, bo w tych murach miała miejsce ogromna część naszego życia. Mamy nadzieję, że zostawiliśmy po sobie coś więcej, niż plamę po jogurcie na ścianie za nami, która pewnie nie zejdzie tak łatwo. Myślę, że poza sukcesami sportowymi, czy osiągnięciami w konkursach, pozostawiliśmy także część naszego niesfornego i niecierpliwego ducha, który pozostanie w pamięci naszych nauczycieli, kolegów i wszystkich pracowników szkoły. Szkoda, że nie spotkamy się już więcej w słynnej loży VIP w bibliotece, nie założymy przez przypadek cudzych butów w szkolnej szatni, nie wylejemy zupy na stołówce i nie przykleimy gumy do żucia pod ławką. To były wspaniałe czasy swobody i dorastania. Przyszliśmy jako małe dzieci, a wychodzimy jako nastolatkowie - ambitni i pełni nadziei. Jeszcze raz dziękujemy. Życzymy naszym nauczycielom i pracownikom szkoły dużo szczęścia, zdrowia ( w tych okolicznościach zwłaszcza). Mamy nadzieję, że SP 4 pozostanie najlepszą szkolą w Będzinie, bo tworzą ją wspaniali ludzie.