Niezawodnie zawodowo

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 31, w dniach 22 października 2021r. w godzinach 10.00-17.00 (piątek) oraz 23 października 2021r. i w godzinach 9.00-14.00 (sobota) serdecznie zaprasza na Festiwal Zawodów- „Niezawodnie zawodowo”.

Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz dostarczenie uczniom klas VIII szkół podstawowych oraz ich rodzicom informacji na temat poszukiwanych na rynku pracy zawodów, poprzez organizację stoisk zawodowych.

Uczestnicy podczas trwania Festiwalu będą mogli:
- zapoznać się z zakresem obowiązków i warunkami pracy na stanowisku w określonym zawodzie;
- wskazać umiejętności niezbędne dla danego zawodu;
- ocenić swoje predyspozycje do wykonywania określonych zawodów;
- zaplanować swoją przyszłości, biorąc pod uwagę pasje, zainteresowania, swoje mocne strony;
- skonfrontować posiadaną wiedzę i umiejętności z własnymi wyobrażeniami o zawodzie;
- zaplanować poszczególne etapy edukacji przy zdobywaniu wybranego zawodu.

Spotkaniu towarzyszy punkt doradztwa zawodowego, w którym uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami na temat swoich predyspozycji zawodowych oraz zaplanować swoją ścieżkę zawodową.

Podczas Festiwalu zawodów uczestnicy za wykonanie prostych czynności zawodowych będą mogli zdobywać Certyfikaty, które będą brały udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Zapraszamy ósmoklasistów indywidualnie wraz z rodzicami.