Narodowe czytanie 6.09.2021

6&nbsp;września do naszej szkoły zawitała sama Gabriela Zapolska, dramatopisarka tworząca na przełomie 19  i&nbsp;20 wieku. To jej dramat "Moralność Pani Dulskiej"czytany był w&nbsp;całej Polsce w&nbsp;ramach dziesiątej, jubileuszowej edycji narodowego Czytania. <br>Jest to akcja organizowana corocznie od 2012 r&nbsp;przez Prezydenta RP i&nbsp;ma na celu popularyzację największych dzieł literatury polskiej.

Na szkolnej scenie pojawili się bohaterowie dramatu: sama pani Dulska, jej córki – Hesia i Mela, syn Zbyszko i służąca Hanka. Mogliśmy obserwować poranek w domu głównej bohaterki i relacje pomiędzy nią a pozostałymi członkami rodziny. Aktorzy czytając swoje role, jednocześnie z dużą swadą inscenizowali wybrane sceny z dzieła pisarki.
Taka forma obcowania z literaturą bardzo przypadła nam do gustu i postaramy się ją kontynuować nie tylko z okazji Narodowego Czytania.