Młodzi Jałmużnicy 2022

Dnia 6 października 2022r. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w XI edycji projektu ,,Młodzi Jałmużnicy' zorganizowanego przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowo-sportowej Muza w Sosnowcu. Ksiądz Ł.Gladki dziękował zgromadzonym wolontariuszom za poświęcenie na rzecz podejmowanych działań. Wolontariusze mieli okazję spotkać osadzonych, którzy przybyli z Zakładu Karnego w Wojkowicach w towarzystwie swojego kapelana. Jeden z więźniów dal świadectwo o swoim życiu; o błędach, za które trafił ,,za kratki" oraz o drodze nawrócenia, na której na nowo odnalazł Boga i samego siebie. Świadectwo było przeplatane grą i śpiewem zespołu złożonego z więźniów zakładu karnego w Wojkowicach. Na uczestników zgromadzenia czekała jeszcze jedna niespodzianka; odwiedziny Sił Antyterrorystycznych, których można było podziwiać w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu. Dzięki temu spotkaniu nasi wolontariusze z nową energią weszli w nowe wyzwania charytatywne.