Mistrzostwa Będzina w mini piłce ręcznej

I miejsce w Mistrzostwach Będzina w mini piłce ręcznej chłopców i Statuetka dla Najlepszego Zawodnika tych Mistrzostw dla Konrada Loty.

W dniu 22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się Mistrzostwa Będzina w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyły cztery reprezentacje szkół podstawowych: SP9, SP11, SP13 i SP4. Już od pierwszego meczu z SP11 chłopcy byli mocno zmotywowani do gry. Pierwsze minuty gry potwierdziły, że w tym turnieju nasza szkoła będzie faworytem do wygrania Mistrzostw Będzina. Z minuty na minutę dominowali pod każdym względem na boisku. Świetnie graliśmy, środkiem pola oraz obrotowym (Bartosz Kutek) i skrzydłami, rzucaliśmy z każdej pozycji, co świadczy o bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym. Wygraliśmy z SP11 i do drugiego meczu z SP13 podeszliśmy ambitnie i już od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry i objęliśmy prowadzenie. Wiedzieliśmy, że w tym dniu wszystko nam wychodzi (no może prawie wszystko ;o)), wygraliśmy zdecydowanie i wysoko. Następny mecz rozegraliśmy z niepokonaną do tego momentu SP9, chłopcy byli pewni swoich umiejętności, ale… od początku meczu nam nic nie wychodziło (słupki, poprzeczki) i przegrywaliśmy kilkoma bramkami. Zmiana taktyki (obrona „każdy swego”), krótka przerwa i w końcu chłopcy zaczęli rzucać bramki i grać swoje. Emocje były do samego końca meczu, ale dali radę i ostatecznie wygrali a uczeń Konrad Lota został uznany za „Najlepszego Zawodnika” tych Mistrzostw i otrzymał Statuetkę. Chłopcy brawa za emocje i oczywiście za Mistrzostwo Będzina. Skład naszej reprezentacji: Lota Konrad, Będkowski Alan, Szczurek Kamil, Latos Igor, Głowacki Jakub, Koryciński Mateusz, Sobczyk Franciszek, Kutek Bartosz, Kowalski Jakub, Derlaga Antoni, Pikuła Dominik, Kotyniak Igor). Gratulujemy i życzymy zdrowia oraz dalszych sukcesów w zawodach powiatowych.