Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. U podstaw obchodów są tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wtedy pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statutu języka urzędowego. Święto obchodzone 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W naszej szkole także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – na lekcjach języka polskiego czytaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, graliśmy w gry językowe, poznawaliśmy dzieje języka polskiego. To były wspaniałe lekcje, poczuliśmy dumę z bogactwa naszego języka.