Liczenie punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/23

Na podstawie: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 17 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz.1525)

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2023 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych, w przypadku przeliczania na punkty wyników egzaminu ósmoklasisty:
1) wynik przedstawiony w procentach z:
a) języka polskiego
b) matematyki
– mnoży się przez 0,35;
2) wynik przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3.

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2023 do klas I szkół ponadpodstawowych, przelicza się na punkty oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:

1) języka polskiego i matematyki oceny wyrażonej w stopniu:
a) celującym – przyznaje się po 35 punktów
b) bardzo dobrym – przyznaje się po 30 punktów
c) dobrym – przyznaje się po 25 punktów
d) dostatecznym – przyznaje się po 15 punktów
e) dopuszczającym – przyznaje się po 10 punktów

2) wybranego języka obcego nowożytnego oceny wyrażonej w stopniu:
a) celującym – przyznaje się 30 punktów
b) bardzo dobrym – przyznaje się 25 punktów
c) dobrym – przyznaje się 20 punktów
d) dostatecznym – przyznaje się 10 punktów
e) dopuszczającym – przyznaje się 5 punktów.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się elektronicznie