Integracja

Miesiac kwiecien uplynal w SP4 pod haslem "Integracji". W czasie czterech tygodni uczniowie intensywnie poznawali trudnosci z jakimi zmagaja sie dzieci i osoby doroslych z roznymi deficytami: ruchu, niedowidzenia, niedosluchu, mutyzmu oraz autyzmu. Uczniowie obejrzeli filmy ukazujace trudnosci zycia codziennego uczenia sie, poruszania czy zwyklego komunikowania sie z otoczeniem. Klasy mlodsze wysluchaly fragmentow opowiadania "Kosmita" autorstwa Roksana Jedrzejewskiej-Wròbel. W ostatnim tygodniu goscilismy uczniow i wychowawcow Szkoly Specjalnej ze Sosnowca. Uczniowie integrowali sie podczas gier edukacyjnych i sportowych. Na zakonczenie uczestnicy otrzymali bransoletki wykonane przez uczennice kl 5 Ewe Burhat.