Innowacja pedagogiczna jurta emocji

W tym roku w naszej szkole wdrożyliśmy do realizacji innowację pedagogiczną "Jurta emocji" napisana na podstawie Baśni orientalnych. Baśnie orientalne jest to cykl baśni kazachskich, które ukazały się w Wydawnictwie Ridero. Baśnie z języka rosyjskiego przetłumaczyła nauczycielka języka polskiego Urszula Kwapisz, ilustracje wykonała pani Martyna Kita Głównym celem było wychowanie uczniów do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych, kreowanie wartości i norm, także rozwijanie twórczych uzdolnień uczniów, wyrazem tego były ich plastyczne dzieła. Podczas zajęć wychowanych uczniowie zapoznali się z baśniami azjatyckimi, konkretnie z kazachskimi.

Inne cele:

• rozwijanie umiejętności słuchania języka literackiego i  posługiwania się nim.

• wdrażanie do poprawnego wypowiadania się pod względem gramatycznym i fleksyjnym.

• pobudzanie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i  przeżyć.

• kształcenie umiejętności rozróżniania i  zrozumienia związków czasowych.

• wyrabianie umiejętności budowania poprawnych wypowiedzi pod względem logicznym.

• stwarzanie okazji do zrozumienia i odróżniania: zła i dobra, prawdy i fałszu, miłości i

nienawiści itp.