Informacja od pedagoga szkolnego

Drodzy Rodzice,

W związku z pandemią koronawirusa, proszę, aby w tym trudnym okresie, szczególną uwagę poświęcić dzieciom, które teraz potrzebują Was najbardziej. Psychika dziecka nie jest wystarczająco przygotowana, aby poradzić sobie z natłokiem informacyjnym, jaki wylewa się ze wszelkich źródeł. Dziecko nie zawsze rozumie treść komunikatów lecz z niepokojem obserwuje dorosłych i ich reakcje. Jego zachowanie, w dużym stopniu, zależy od tego, jak zachowują się dorośli w jego najbliższym otoczeniu. Zachowania spokojne, opanowane oraz niepoddawanie się panice służą budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz stanowią wsparcie dla dzieci. Rzeczowe rozmowy, opieranie się wyłącznie na sprawdzonych informacjach oraz dzielenie się i dawanie możliwości wyrażania własnych emocji, winny przyczynić się do zmniejszenia stresu u dzieci.

Z poważaniem
Renata Orczyk