Inauguracja X edycji projektu „Młodzi Jałmużnicy”

7 października nasze Szkolne Koło Caritas wzięło udział w inauguracji X edycji projektu „Młodzi Jałmużnicy”. W wydarzeniu, które odbyło się w Sali Widowiskowej „Muza” wzięło udział 350 wolontariuszy z 30 Szkolnych Kół Caritas Diecezji Sosnowieckiej.Ogólnie w 86. Kołach zrzeszonych jest ponad 1500 wolontariuszy. W spotkaniu wziął udział bp Grzegorz Kaszak, a głównym koordynatorem projektu był ks. Łukasz Gładki, wicedyrektor Caritas i opiekun organizacji. W swoim wystąpieniu ks. Biskup mówił o wyzwaniach, które już wkrótce mogą stanąć przed wolontariuszami. Zachęcał do szukania sposobów, jak moglibyśmy pomóc uchodźcom z terenów, gdzie toczy się wojna. W czasie inauguracji rozstrzygnięto Konkurs Ekologiczny Laudato Si, w którym uczniowie przygotowywali filmy promujące upcycling. W drugiej części spotkania, po poczęstunku obejrzeliśmy wspólnie najnowszy film o Prymasie Tysiąclecia pt.: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Młodzi ludzie z zainteresowaniem obserwowali losy żołnierza, kapelana wojskowego i jego trudne wybory moralne w czasie tragicznych wydarzeń II wojny światowej.Po spotkaniu, pełni zapału, pełni zapału podjęli nowe zadania na kolejny rok pracy. Opiekunami SKC są: pani Zofia Dąbek i pani Monika Gimzia.