Akcja Wirusoochrona - podsumowanie

Zapraszamy do fotorelacji z akcji Wirusoochrona prowadzonej w klasach 1-3

W klasach I-III odbyły się zajęcia w ramach akcji „Lekcje higieny”. W zajęciach wzięło udział 130 uczniów. Zaczęliśmy od pogadanek nt. wirusów, skąd się biorą jak ich unikać. Spotkanie z higienistką szkoły. Następnie zorganizowane były warsztaty . Uczniowie zostali zapoznani z plakatami Szkoły Czystych Rąk. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, wykonywali rysunki związane z wirusami. Obejrzeli dwa filmy nt. wirusów i zapobieganiu ich roznoszenia: „Bajka o wirusie” oraz „Bakterie i wirusy oczami Justyny Litwin”. Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka nt. zwalczania wirusów.

Uczniowie klas III przygotowali kodeks zachowania uczniów w szkole oraz kodeks zachowania w domu „ Walczymy z wirusami”. Uczniowie klas II przygotowali do tych kodeksów ilustracje. Pierwszaki układały historyjkę obrazkową.
Koordynatorem akcji była p. Ewa Lacek