Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie

05.06.2019r. uczniowie SP 4 w Będzinie odwiedzili Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Warsztaty przyrodnicze odbyły się w ramach realizacji projektu „Będzińskie Szkoły Górą! - różne możliwości, te same szanse”. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci uczniów. Warsztaty okazały się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej dzieci wymieniały się wrażeniami.