Wigilia Środowiskowa na Ksawerze

Wigilie środowiskowe na osiedlu Ksawera to tradycja sięgająca kilkudziesięciu lat. W uroczystości brali udział: J.E ks. bp. Grzegorz Kaszak wraz przedstawicielami duchowieństwa, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina Rafał Adamczyk wraz z pracownikami urzędu, Starosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec, radni Rady Miejskiej w Będzinie, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dzieci, rodzice, mieszkańcy osiedla, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz laureaci XVII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa” wraz z opiekunami i jurorami. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 4. Nie zabrakło wspólnego dzielenia się opłatkiem, modlitwy, kolędy. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom XVII Konkursu Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”, który honorowym patronatem objęli : J.E. ks. bp. Grzegorza Kaszak oraz Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski.