Rowerowy Maj - podsumowanie

Informację otrzymaliśmy z  Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Będzinie

Za nami kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Będzin, jak co roku, miał swój znaczący wkład w promocję aktywności i zdrowego trybu życia wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych.
Akcja skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzujemy jednoślady jako atrakcyjną formę transportu miejskiego, uczymy dobrych i zdrowych nawyków, które zostają z dziećmi na dłużej.

W 2022 roku do Kampanii przyłączyło się 46 miast i gmin. W naszym regionie, obok Będzina, w akcji wzięły udział dzieci z Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia Zdroju, Rybnika czy Tarnowskich Gór.
W całej Polsce mieliśmy 213 332 aktywnych uczestników, którzy zrobili 4 969 376 przejazdów! Do akcji włączyło się 1130 szkół i przedszkoli (16 070 klas szkolnych i grup przedszkolnych)

Będzin już po raz czwarty wziął udział w Kampanii Rowerowy Maj. Uczestnictwo zgłosiły wszystkie miejskie przedszkola (13) oraz szkoły podstawowe (10). Finalnie w mieście mieliśmy 4 083 aktywnych uczestników, dzieci i opiekunów, którzy dojeżdżali do placówek oświatowych na rowerze, hulajnodze lub rolkach. W maju odnotowaliśmy 94 550 przejazdów, a frekwencja aktywności wśród wszystkich będzińskich uczniów i przedszkolaków była wysoka i wyniosła 45 proc. W porównaniu do poprzednich edycji Rowerowego Maja są to wartości rekordowe! :)

W 2022 roku najlepszymi wynikami przejazdów mogą pochwalić się: Przedszkole Miejskie nr 8 (I miejsce), Przedszkole Miejskie nr 10 (II miejsce) oraz Przedszkole Miejskie nr 13 (III miejsce). Wśród szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie na Syberce (SP13 - I miejsce), w Grodźcu (SP3 - II miejsce) oraz

na Ksawerze (SP4 - III miejsce).__

Wielkie brawa i gratulacje. Doceniamy aktywność wszystkich placówek i każdego będzińskiego ucznia i przedszkolaka! Już niebawem do szkół, przedszkoli, klas i grup szkolnych trafią puchary i nagrody, a do każdego aktywnego uczestnika kampanii, sportowe upominki.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/wr2a5vRnJ5x43uHh9

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom akcji!