Papier toaletowy - temat powracający jak bumerang.......

Papier toaletowy - temat powracający jak bumerang.......

W szkolnych łazienkach jest ciepła woda, pojemniki na mydło i papier toaletowy - uzupełniane na bieżąco. W żadnym wypadku nie prosimy uczniów aby przynosili ww. artykuły z domu. W niektórych klasach znajdują się ręczniki i papier toaletowy lub mydło w płynie. Jest to jednak własna inicjatywa zespołów klasowych lub rodziców.
Niestety problem znikającego z toalet papieru toaletowego powraca co jakiś czas.
Uczniowie często wrzucają całe rolki do muszli klozetowych, powodując ich zatkanie. Bezmyślnie lub złośliwie rozwijają papier, rzucają go na podłogę, moczą a następnie przyklejają na ściany, drzwi. Często woda w toaletach nie jest spuszczana lub przeciwnie puszczona całym strumieniem. Niestety również nie wszyscy szanują wyposażenie sanitariatów. Problem dotyczy głównie łazienki dla chłopców ale opisane sytuacje występują też w toalecie dla dziewcząt. Cóż, dużo zależy od kultury uczniów i wzorców zaczerpniętych z domu...
Nawet, jeżeli powyższe zachowania dotyczą niewielkiej grupy uczniów, to cierpią na tym wszyscy. Rozmawiajmy z dziećmi na temat właściwego korzystania ze wspólnych toalet. Uczmy szacunku dla wspólnego dobra. Przypominajmy, że należy reagować na wszelkie zauważone, negatywne sytuacje, np. przez natychmiastowe powiadomienie nauczycieli lub personelu administracyjnego szkoły.
W stosunku do uczniów przyłapanych na niszczeniu papieru lub sanitariatów wyciągane są i  będą konsekwencje.