Otwórz się na pomoc

Miasto Będzin przyłączyło się do drugiej edycji projektu „Otwórz się na pomoc”, który obejmuje tematyką przeciwdziałanie problemowi uzależnienia dzieci i młodzieży od alkoholu.

Działania podejmowane przez gminę Będzin mają na celu wspieranie głównych czynników chroniących, zwłaszcza kształtowaniu silnej więzi rodzinnej, wzmacnianiu gotowości do respektowania norm i wartości.
Należy pamiętać o tym, że pomocy i dostarczenia specjalistycznej wiedzy na temat uzależnień wymagają nie tylko dzieci, młodzież, ale także ich rodzice, opiekunowie, osoby dorosłe i grono pedagogiczne.

Pomoc dla mieszkańców Będzina jest udzielana za pośrednictwem punktów informacyjnych oraz przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Będzinie:

dla osób uzależnionych od alkoholu, <br>
dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych,<br>
dla osób dotkniętych przemocą w&nbsp;rodzinie,<br>
oraz członków ich rodzin.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie funkcjonuje Zespół ds. Procedury Niebieskiej Karty, tel. 32/296 21 56, e-mail: nk@mops.bedzin.pl