Miesiąc Języka Polskiego za nami!

Miesiąc Języka Ojczystego już za nami. Jak zawsze był on czasem pełnym uśmiechu, wspólnej zabawy oraz rywalizacji w duchu fair play. W drugiej połowie jego trwania na uczniów czekały przeróżne atrakcje, a każdy dzień przynosił nowe wyzwania.
Przedszkolaki z grupy „Smerfy”, w tych wyjątkowych dniach, mierzyli się z łamańcami językowymi. Jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ to było ogromnie trudne zadanie, a oni poradzili sobie z nim doskonale.
Ich starsi koledzy mogli próbować swoich sił w trudnej sztuce kaligrafii. Okazało się, że w wielu z nich drzemie niesamowity potencjał, o którego odkrycie zadbali wychowawcy, będący z nimi na co dzień. Każdego dnia dodatkowo wykonywali różne ćwiczenia ortograficzne, rozwiązywali krzyżówki oraz zagadki i łamigłówki, utrwalając przy tym poznane zasady gramatyczne i ortograficzne. Podczas trwania Miesiąca Języka Ojczystego nasi uczniowie zmagali się z Literackim Kołem Fortuny, gdzie mieli możliwość wykazać się znajomością lektur szkolnych. Uczestniczyli też w Bieganym Dyktandzie. Pełni zapału angażowali się w działanie. Pomimo swobodnej formy sprawdzenia wiadomości ortograficznych, uczniowie po drodze „gubili” wiele błędów.
Wypracowali w sobie nawyk uważnego czytania i przekazywania tekstu. Również trzecioklasiści wykazali się niezwykłą aktywnością i pomysłowością. Na zajęciach redagowali hasła zachęcające do czytania. Trafność haseł była tak imponująca, iż efekty ich pracy posłużyły jako jeden z elementów dekoracyjnych. Podsumowując Miesiąc Języka Ojczystego możemy stwierdzić, że podczas różnorodnych działań nasi uczniowie dali z siebie naprawdę wszystko, by wypaść jak najlepiej. Możliwość pozytywnej rywalizacji, sprawdzenia się i uczenie poprzez zabawę udowodniła im, że nie jest ważne czy zajmie się pierwsze miejsce, czy ostatnie. Najważniejsze jest zdobycie nowych umiejętności, poszerzenie wiedzy oraz świetna zabawa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne włączenie się w działania w ramach obchodów Dni Języka Ojczystego.
Do zobaczenia za rok!