Konkurs "Bezpieczeństwo w sieci"

Konkurs

4 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie odbył się międzyszkolny konkurs informatyczny pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”. Uczestnikami byli uczniowie klas 7 i 8 ze wszystkich będzińskich szkół podstawowych. Głównym celem konkursu było zachęcenie młodzieży do bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

Każda ze szkół przyniosła ze sobą plakat, który został umieszczony w galerii szkolnej, a następnie oceniony przez jury.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu prezentacji multimedialnej pt. „Bezpieczeństwo w sieci”. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o swoją prywatność, jakie zagrożenia wiążą się z korzystaniem z Internetu i w jaki sposób można je niwelować oraz czym jest cyberprzemoc, hejt, mowa nienawiści i jak sobie z nimi radzić.

Następnie uczestnicy rozwiązywali dwa zadania, które umożliwiły im w sposób praktyczny wykorzystać zdobytą wiedzę.

Ostatnią konkurencją był quiz, przeprowadzony przy pomocy aplikacji Kahoot. Zawodnicy odpowiadali na 24 pytania związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą, udzielali w większości poprawnych odpowiedzi. W przypadku dwóch szkół konieczna była dogrywka. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie – Szkoła Podstawowa nr 3, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 2.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gadżetów komputerowych, które ufundował Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!