IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 04.10.2019r. odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już od 30 września przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Po szkole chodziły patrole i przepytywały ze znajomości tabliczki. Każda klasa została zaopatrzona w planszę z tabliczką mnożenia. W piątek patrole uczniów EGZAMINATORÓW i nauczyciele matematyki przepytywali uczniów chętnych zdobyć tytuł MTEXPERT ( uczniowie wybierali los z 5 różnymi przypadkami mnożenia - jeśli ktoś bezbłędnie odpowiedział na wszystkie przykłady otrzymywał CERTYFIKAT MTEXPERT ).W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany i można go było powtórzyć po 1 godzinie. Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do akcji.

WMTDay to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i fantastyczna zabawa.