Informacja dotycząca organizacji opieki zdrowotnej nad uczniami w formie świadczeń stomatologicznych

Szanowni Państwo!

W związku z Ustawą z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 r. poz. 1078) Organ prowadzący podpisał porozumienie z NZOZ Centrum Stomatologii Perfect Urszula Szulińska, Robert Fidyk spółka jawna z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka 4, 41-300 Dąbrowa Górnicza, którego celem jest zapewnienie świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej i profilaktyki próchnicy zębów u uczniów.

Opieka stomatologiczna wymaga wyrażenia zgody rodzica/opiekuna prawnego każdego ucznia. Zgoda lub sprzeciw zostaje w dokumentacji w przedszkolu i szkole. Druk zgody otrzymacie Państwo od wychowawcy klasy.

Świadczenia profilaktyczne będą udzielane dzieciom przedszkolnym, uczniom klas pierwszych i drugich w dentobusie na terenie szkoły.

Uczniowie klas III – VIII będą w tym celu udawali się do gabinetu stomatologicznego w Dąbrowie Górniczej środkami komunikacji miejskiej z nauczycielem, w czasie zajęć szkolnych według ustalonego harmonogramu.

Po badaniu profilaktycznym, każde dziecko otrzyma pisemną informację dotyczącą konieczności podjęcia ewentualnego leczenia ogólnostomatologicznego. Informacja nie zobowiązuje do podjęcia leczenia w ww. podmiocie.

Proszę przygotować dzieci do wizyt w dentobusie i gabinecie. Porozmawiać o zasadach właściwego zachowania podczas badania.

Świadczenia ogólnostomatologiczne mogą być udzielane jedynie w obecności rodzica/prawnego opiekuna. W tym celu rodzic może się udać z dzieckiem do gabinetu w Dąbrowie Górniczej lub do innego, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Informacja Wydziału Oświaty w Będzinie d/s opieki stomaqtologicznej

Format: DOC, Waga: 36 kB