Dzień Patrona

24 maja mieliśmy niepowtarzalną okazję ujrzenia absolutnie wyjątkowego wcielenia ucznia klasy 5 „c” – Łukasza Sierpińskiego, który tego dnia przybrał postać samego Stanisława Staszica.. W tym roku Staszic apelował do młodych ludzi, aby miłowali naukę i odnaleźli w niej sens wszelkich działań, rozwijali swoje talenty. Kolejną okazją do zaprezentowania kreatywności naszych uczniów stała się wystawa prac plastycznych „Staszic w karykaturze”. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursach: „Znam Staszica” „Staszic w XXI wieku”. Pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o Staszicu zdobyła uczennica klasy VI „a” Weronika Wawrowska. Serdecznie gratulujemy. Dzień Patrona był doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy o wybitnym polskim działaczu oświeceniowym i politycznym, pisarzu, filozofie, przyrodniku i geografie. .