Dzień Otwarty w TZN

26 lutego uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Dniu Otwartym w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej. Po zapoznaniu się z ofertą na rok szkolny 2019/2020 uczniowie zostali podzieleni na grupy i zwiedzali poszczególne pracownie edukacyjne.

Odwiedzający mieli okazję zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zawodów takich jak: technik elektryk, technik mechanik, technik informatyk, technik elektronik, technik reklamy i technik automatyk. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez młodzież w poszczególnych pracowniach oraz mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami TZN na temat zawodów, kwalifikacji i umiejętności które posiada się po skończeniu tej szkoły oraz gdzie wyjeżdżają w ramach realizowanych projektów.

Z pewnością takie wizyty ósmoklasistów w okolicznych szkołach ponadpodstawowych ułatwią wybór dalszej drogi po podstawówce.