Apel do rodziców i uczniów

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy do mieszkańców o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.
Prosimy o  ograniczenie kontaktów towarzyskich i  opuszczanie domów jedynie wówczas, gdy jest to bezwzględnie konieczne.
Rekomendujemy by dzieci swój czas bez szkoły lub przedszkola przeznaczyły na rozwój, naukę, gry i zabawy np. w sieci #online.
Pozostańcie w domach. W trosce o bezpieczeństwo swoje, jak i bliskich. Wspólnie jesteśmy za siebie odpowiedzialni.
Oprócz tego apelujemy, żeby zachować w tym wyjątkowym okresie specjalne środki ostrożności polegające na:
- unikaniu placów zabaw;

• unikaniu zatłoczonych miejsc;

• nieorganizowaniu spotkań towarzyskich, gier i zabaw zespołowych (również na placach zabaw, osiedlowych piaskownicach czy boiskach);

• niewychodzeniu na spotkania w  miejsca, które sprzyjają gromadzeniu się dzieci i młodzieży;

• spędzaniu najbliższego okresu przejściowego w domu;

Lekarze uważają, że można wyjść z dzieckiem na spacer, jest to wręcz wskazane. Ważne jednak by unikać skupisk ludzi. Starać się niczego nie dotykać, zwłaszcza urządzeń na placach zabaw.
Prosimy o zachowanie spokoju, razem podejmijmy odpowiednie kroki, które zabezpieczą nas i osoby w naszym otoczeniu przed zakażeniem.